رمز خود را فراموش کرده اید ؟

ساخت حساب کاربری

پیست های آفرود

ویژگی ها

مجموعه پیست‌های آفرود آیلند در مساحتی بالغ بر ۲۲.۴ هکتار در طبیعتی پر فراز و نشیب طراحی شده است تا برای عاشقان قدرت‌نمایی و تجربه‌های جدید در ورزش‌های موتوری، احساسی منحصر به فرد از ماجراجوییِ هیجان‌انگیز ایجاد کنند.
این مجموعه دارای بخش‌های مختلف همچون پیست‌ آفرود با قابلیت استفاده ماشین‌های دودیفرانسیل(SUV)،‌ تپه‌نوردی (Buggy) و موتور چهارچرخ (ATV)، پیست رالی کراس و پیست موتور کراس در فضایی متفاوت است.
مجموعه پیست‌های آفرود آیلند با بهره‌گیری از تجارب مشاوران مجرب بین‌المللی و رعایت استاندارهای مرتبط برای برگزاری مسابقات مختلف در سطوح ملی و بین‌المللی طراحی و ساخته شده است.

ظرفیت‌ها و امکانات:

مجموعه پیست‌های آفرود آیلند شامل شش پیست استاندارد با قابلیت برگزاری رویدادها و مسابقات بین‌المللی است. این پیست‌های عبارتند از:

پیست آفرود:

پیست آفرود آیلند با طول مسیری برابر ۲۴۰۰ متر، یک مسیر منحصر به فرد با فراز و نشیب‌های مهندسی شده که برای سه کاربری متفاوتِ حرفه‌ای (با طول مسیر ۱۲۰۰ متر)، آموزشی (با طول مسیر ۷۰۰ متر) و تفریحی (با طول مسیر ۱۱۰۰ متر) ساخته شده است.
این پیست حداکثر هیجان و ایمنی را برای ورزشکاران و دوستداران رشته آفرود فراهم نموده است. علاقه‌مندان غیرحرفه‌ای آفرود نیز می‌توانند لذت دو دیفرانسیل سواری در بیراهه‌ها و فراز و نشیب‌های هیجان‌انگیز را در کنار رانندگان حرفه‌ای مجموعه تجربه کنند. همچنین با رعایت ویژگی‌های خاص طراحی در این پیست، امکان برگزاری مسابقات باگی و ATV به وجود آمده است.

پیست رالی کراس:

پیست رالی کراس آیلند در حدود ۱۵۰۰ متر طول دارد. ویژگی ممتاز این پیست ترکیب مسیر خاکی (۶۰% مسیر) و آسفالته (۴۰% مسیر) همراه با پیچ‌های شاخص و مهیج با رعایت اصول ایمنی است که امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی را فراهم ساخته است.

پیست موتور کراس:

پیست موتورکراس آیلند در بخش حرفه‌ای با طول مسیر ۲۱۰۰ متر و فراز و نشیب‌های مهندسی شده، جذاب و امن طراحی شده است تا موتورکراس سواران لذت و هیجان حرکت در مسیرهای سخت و پرش‌های بلند و کوتاه از موانع متعدد را تجربه کنند.

پیست موتور کراس بانوان:

پیست موتور کراس بانوان آیلند به طول ۱۱۰۰ متر با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی بانوان و بر اساس تمامی اصول مندرج در ضوابط بین‌المللیِ ساختِ پیست‌های بانوان، طراحی و ساخته شده است. این پیست شرایط برگزاری دوره‌های آموزشی و برگزاری مسابقات بین‌المللی را دارد.

پیست موتور کراس کودکان و نوجوانان:

پیست موتورکراس کودکان و نوجوانان آیلند در مسیری به طول ۶۰۰ متر با رعایت تمامی استاندارهای مربوط به شرایط فیزیکی و جسمانی این گروه سنی ساخته شده است.
این پیست برای نخستین بار در کشور فرصتی را فراهم نموده تا خانواده‌ها با اطمینان خاطر از سلامت فرزندانشان، آنها را برای آموزش موتور سواری و حتی شرکت در مسابقات داخلی و بین‌المللی رهسپار کنند.

ایمنی سازی پیست:

رعایت استانداردهای بین المللی و اصول ایمنی، مجاورت با دهکده سلامت آیلند و امکان ارائه خدمات اورژانس در صورت بروز حوادث احتمالی از جمله امکانات مجموعه پیست‌های آفرود آیلند است که مسابقات و تفریحاتی هیجان‌انگیز و ایمن را تضمین می‌نماید.

پیشرفت فیزیکی

سرمایه گذاری

مجموعه پیست‌های آفرود آیلند با مهندسی منحصر به فرد و رعایت استاندارد جهانی، به کارگیری مشاوران مجرب و قابلیت برگزاری رویدادها و مسابقات بین‌المللی فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری موفق و زودبازده است.

مشخصات فنی:

پیست آفرود به طول: ۲۴۰۰ متر
پیست رالی کراس به طول: ۱۵۰۰ متر
پیست موتور کراس به طول:۲۱۰۰ متر
پیست موتور کراس بانوان به طول:۱۱۰۰ متر
پیست موتور کراس کودکان و نوجوانان به طول:۶۰۰ متر

مزایای پیست های آفرود

الف: ویژگی های ممتاز ناشی از موقعیت مکانی پروژه

۱- قرارگرفتن در داخل منطقه ویژه اقتصادی و برخورداری از خدمات، حمایت‌ها، معافیت‌ها و مزایای عمومی آن
۲- مجاورت با چهار استان مهم کشور شامل تهران، مرکزی، قزوین و قم
۳- دسترسی جاده ای: مجاورت با ۵ راه اصلی (جاده قدیم تهران- ساوه، آزادراه تهران- ساوه، آزادراه تهران-قم، آزادراه آزادگان،کمربندی جنوب تهران)
۴- دسترسی هوایی: نزدیکی به ۳ فرودگاه (فرودگاه بین المللی امام خمینی (۷ کیلومتر)، فرودگاه مهرآباد (۳۰ کیلومتر)، فرودگاه پیام (۶۰ کیلومتر))
۵- دسترسی ریلی (راه آهن شمال به جنوب کشور، ایستگاه قطار شهری (مترو پرند))

 ب: ویژگی‌های ممتاز پیست‌های آفرود آیلند

۱- قابلیت انواع بهره‌برداری از پیست شامل:

  • مسابقات بین المللی
  • مسابقات ملی
  • آکادمی اتومبیلرانی و موتورسواری
  • ترک دی
  • تست درایو
  • تست خودرو (نظامی- دودیفرانسیل- SUV)
  • رونمایی از محصولات جدید اتومبیل و موتور سیکلت

۲- رعایت استاندارهای بین‌المللی و ایجاد امکان بهره‌برداری حرفه‌ای از پیست توسط افراد حرفه‌ای
۳- امکان برگزاری مسابقات داخلی و بین‌المللی (که در حال حاضر در کشور در زمین‌های غیر استاندارد انجام می‌شود)
۴- قابلیت کاربری تفریحی، آموزشی و برگزاری مسابقه برای بانوان و کودکان
۵- همجواری با سایر امکانات ورزشی، تفریحی، تجاری، گردشگری و اقامتی شهر آیلند

مشاوران و سرمایه‌گذاران

مشاور طراحی پیست‌ آفرود آیلند شرکت Slik company، یکی از مشاوران به نام و مطرح جهانی در این حوزه است.

Slik company

تخصص: مدیریت بهره‌برداری مجموعه‌های موتور اسپرت
کشور: فرانسه

بالا