رمز خود را فراموش کرده اید ؟

ساخت حساب کاربری

دهکده ورزش

ویژگی ها

دهکده ورزش آیلند دورنمای یک مجموعه ورزشی است که بهترین امکانات را برای ورزشکاران و دوستداران ورزش فراهم می‌کند. دهکده‌ای که امکان برگزاری مسابقات بزرگ ورزشی (حتی در سطح جهانی) را در دل خود جای می‌دهد و پذیرای ورزشکاران بزرگ و هواداران آنها خواهد بود. دهکده ورزش آیلند همچنین مکانی برای کشف و پرورش استعدادهای بی‌نظیر ورزشی کشور و معرفی آنها به مسابقات بزرگ بین‌المللی خواهد بود.

این دهکده به دو بخش اقامتی و ورزشی تقسیم می‌شود.

بخش اقامتی آن شامل خوابگاه‌ها و هتل‌هایی برای اسکان ورزشکاران حاضر در برنامه‌ها و مسابقات ورزشی است. بخش ورزشی این دهکده علاوه بر استادیوم‌های ورزشی برای برگزاری اردوهای مختلف ورزشی (دارای تمام استاندارهای بین‌المللی)، دارای سالن‌های چندمنظوره و فضاها و مسیرهای ورزشی برای ورزش‌های فضای باز و همچنین امکانات آموزشی همچون دانشکده تربیت بدنی با هدف ایجاد فضاهای آموزشی مناسب در کنار استادیوم‌ها است. ایجاد امکانات وسیع و تجهیزات مدرن، رویای آیلند برای داشتن یک دهکده ورزش در سطح جهانی را تحقق خواهد بخشید.

پیشرفت فیزیکی

سرمایه گذاری

دهکده ورزش آیلند یک مجموعه ورزشی با کلیه امکانات و استاندارهای لازم برای برگزاری مسابقات در سطح جهانی خواهد بود که در تمام طول سال با امکانات آموزشی و ورزشی موجود، ورزشکاران و ورزش‌دوستان را به سوی خود جذب خواهد کرد.

مشخصات فنی:

مساحت زمین دهکده ورزش: ۵۸/۷ هکتار

مزایای دهکده ورزش

ویژگی‌های ممتاز ناشی از موقعیت مکانی پروژه

۱- قرارگرفتن در داخل منطقه ویژه اقتصادی و برخورداری از خدمات، حمایت‌ها، معافیت‌ها و مزایای عمومی آن
۲- مجاورت با چهار استان مهم کشور شامل تهران، مرکزی، قزوین و قم
۳- دسترسی جاده‌ای: مجاورت با ۵ راه اصلی (جاده قدیم تهران- ساوه، آزادراه تهران- ساوه، آزادراه تهران-قم، آزادراه آزادگان،کمربندی جنوب تهران)
۴- دسترسی هوایی: نزدیکی به ۳ فرودگاه (فرودگاه بین المللی امام خمینی (۷ کیلومتر)، فرودگاه مهرآباد (۳۰ کیلومتر)، فرودگاه پیام (۶۰ کیلومتر))
۵- دسترسی ریلی (راه آهن شمال به جنوب کشور، ایستگاه قطار شهری (مترو پرند))

مشاوران و سرمایه‌گذاران

مشاور طراحی دهکده ورزش آیلند شرکت برادوی مالیان است که در زمینه معماری و شهرسازی یک شرکت معتبر بین‌المللی به شمار می‌آید.

Malyan Broadway

تخصص: شهرسازی ، معماری و طراحی
کشور: انگلستان
پروژه‌های مهم:

Forum Coimbra, Portugal; BP Sunbury; New Central Business District, Sowwah Island, Mina Zayed

بالا