رمز خود را فراموش کرده اید ؟

ساخت حساب کاربری

دهکده های اقامتی

ویژگی های ویلاهای اقامتی

دهکده‌های اقامتی آیلند

مجموعه‌های اقامتی در کنار مجموعه‌های تفریحی – گردشگری و تجاری، برای تکمیل بسته خدمات ارائه شده در شهر آیلند و در وسعتی به مساحت ۸۶۳ هکتار ایجاد شده است.

مجموعه‌های اقامتی آیلند به دو بخش تقسیم می‌شوند، بخش اول ویلاهای داخل کاربری‌های تخصصی مانند گلف یا چوگان و بخش دوم دهکده‌های اقامتی محصور با سبک‌های مختلف معماری. این مجموعه‌های اقامتی اعم از آپارتمان و ویلا در طرح‌های مختلف بنا شده‌اند و با استانداردهای روز، معماری متنوع و امکانات مدرن ساخته خواهند شد.

بخش اول: ویلاهای اقامتی  واقع در کاربری‌های تخصصی

• مجموعه چوگان
• آپارتمان‌ها و ویلاهای ساحلی
• دهکده سلامت
• دهکده گلف
• مجموعه اقامتی کارکنان
• دهکده پرواز
• دهکده دیپلماتیک

بخش دوم: دهکده‌های اقامتی تماتیک

• دوران‌های تاریخی ایران
• مدیترانه‌ای
• مدرن
• مراکشی
• اسپانیایی

الف- بخش اقامتی واقع در کاربری‌های تخصصی

بخش اول مجموعه‌های اقامتی آیلند، ویلاهای داخل کاربری‌های تخصصی است که ساکنین این بخش‌ها می‌توانند از مزایای کاربری‌های تخصصی آن بهره‌مند شوند. مساحت کل امکانات این بخش، حدود ۴۷۶ هکتار است. کاربری‌هایی که دارای مجموعه‌های اقامتی هستند عبارتند از:

مجموعه اقامتی چوگان

ویلاهای مجموعه چوگان در سه منطقه احداث می‌شوند. منطقه اول که دور زمین چوگان واقع شده در فاز اول ساخته خواهد شد و دو منطقه دیگر در فازهای دوم و سوم توسعه چوگان ساخته می‌شوند. فضای اختصاص یافته به ویلاها و آپارتمان‌ها حدود ۷۸ هکتار است. همچنین این مجموعه دارای پارکینگی با ظرفیت ۸۹۱۷ اتومبیل است. بخش دوم این مجموعه کاملا به دفاتر تجاری و آموزشی اختصاص یافته و بخش سوم ترکیبی از آپارتمان‌های اقامتی، دفاتر تجاری و مراکز آموزشی است.

آپارتمان‌ها و ویلاهای ساحلی

این مجموعه در فاز دو و سه توسعه و در قسمت پایین‌دست رودِ شور ساخته خواهد شد. این بخش شامل ویلاهای لوکس با نمای دریاچه در نزدیکی بلوار جردن و مرکز شهر است. دسترسی به این ویلاها از طریق بلوار جردن و کمربندی گلف امکان‌پذیر است. تعداد ساکنین در نظر گرفته شده برای این منطقه حدود ۵۰۰۰ نفر بوده و تنها ۷٫۳ هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد می‌شود.

دهکده سلامت

دهکده سلامت آیلند از لحاظ کاربری به چهار بخش درمانی، مراقبت‌های ویژه سالمندان، آموزشی و اقامتی تقسیم می‌شود. این دهکده دارای امکانات اقامتی ویژه‌ای در هر بخش برای گروه‌های مختلف مانند سالمندان، بیماران، دانشجویان، اساتید و کارکنان مجموعه و غیره است.

وجود آب و هوای پاکیزه و تمیز و به دور از آلودگی صنایع مختلف، شرایط مناسبی را برای بخش اقامتی دهکده سلامت و اقامت موقت یا دائم افرادی که نیازمند مراقبت‌های درمانی مقطعی یا طولانی مدت هستند، فراهم خواهد نمود. افراد ساکن در این مجموعه می‌توانند از امکانات متنوعی از جمله خدمات بروز پزشکی، آب درمانی، مراقبت‌های خاص سالمندان و غیره استفاده نمایند.

دهکده گلف

ویلاهای دهکده گلف، مشرف به زمین گلف آیلند و دریاچه‌های مصنوعی آن، در دو فاز ساخته می‌شوند. در فاز اول ۴۰ ویلا و ساختمان باشگاه اعضا (به عنوان نمونه) همراه با امکانات پذیرش و زمین گلف ۹ حفره‌ای ساخته خواهد شد و در فاز دوم سایر ویلاها ساخته می‌شوند و زمین گلف به ۱۸ حفره توسعه می‌‎یابد. آکادمی و هتل ریزورت گلف، مرکز کنفرانس، برج فانوس دریایی ویلاهای گلف نیز در این فاز ساخته خواهند شد. این مجموعه با یک مسیر درخت کاری شده به هاب گردشگری و دهکده اقامتی و فرهنگی با سبک مدرن متصل می‌شود و از سوی دیگر با تله‌کابین به هاب گردشگری مرتبط است.

مجموعه اقامتی کارکنان

آیلند در افق نهایی طرح خود حدود سی هزار شغل ایجاد می‌نماید، از این رو بخشی از مجموعه جهت اقامت کارکنان به عنوان دهکده اقامتی کارکنان در نظر گرفته شده است.

این مجموعه در فاز سه توسعه آیلند ساخته می‌شود و شامل آپارتمان‌ها و ویلاهایی برای شاغلین در کل مجموعه است. مزیت این قسمت نزدیکی به امکانات ورزشی و رفاهی برای کارکنان، نزدیکی به ایستگاه اتوبوس برای دسترسی به نقاط مختلف پروژه و به متروی پرند و مدارس برای بچه های ۶ تا ۱۸ سال است.

دهکده پرواز

مجموعه دهکده پرواز آیلند شامل کاربری‌های تخصصی مربوط به پرواز، از جمله خدمات آموزشی و تفریحی پرواز در سطوح مختلف با هواپیماهای متنوع است و در فاز سوم توسعه شهر آیلند ساخته می‌شود. این منطقه دارای ۲۵۴ ویلا با سرانه بالای فضای سبز خواهد بود. همچنین ویلاهای بزرگ مشرف به باند پرواز دارای آشیانه خصوصی نگهداری هواپیما هستند.

دهکده دیپلماتیک

دهکده دیپلماتیک با توجه به کارکرد خود با امنیت بالاتری نسبت به سایر بخش‌های اقامتی طراحی شده است. این دهکده که از سه بخش مجزا تشکیل شده با ظرفیت بیش از ۲۶۰۰ نفر شامل ویلاهای بزرگ و زیبا، مشرف به پارک‌ها و فضای باز و سبز و وسیع است. این منطقه دارای امنیت بالایی خواهد بود و با دیوارهای بلند و دوربین‌های مدار بسته کنترل می‌شود و برای زندگی دیپلمات‌ها، سفرا، افراد سیاسی و سایر کسانی که نیازمند آرامش فکری و امنیت بالایی هستند مناسب خواهد بود.

ویژگی های دهکده‌های اقامتی تماتیک

ب – بخش دهکده‌های اقامتی تماتیک:

خانه‌های این دهکده ها تماتیک و بر مبنای طراحی و معماری و فرهنگ کشورهای گوناگون و با استانداردهای بالای طراحی و ساخت بنا خواهند شد. این منطقه با وسعت ۵۷۰ هکتار از پنج ناحیه اقامتی تشکیل شده که بیشتر در قسمت شمالی آیلند قرار دارند.

وسعت فضای باز و سبز اختصاص یافته و انواع سرانه‌های خدماتی برای دهکده‌ها بسیار بالاتر از استانداردهای معمول کشور است. هر یک از پنج ناحیه اقامتی از لحاظ وسعت و سبک معماری با سایر دهکده‌ها متفاوت خواهد‌ بود. این دهکده‌ها عبارتند از:

دهکده بین‌المللی اقامتی و فرهنگی با تم دوران تاریخی ایران

این مجموعه ۹۰ هکتاری شامل دو قسمت است. بخش اول آن زیر کمربند زمین گلف قرار دارد و در فاز دوم توسعه ویلاهای گلف و داخل کمربندی آن ساخته می‌شود. بخش دوم در شمال کمربند زمین گلف واقع شده است که ترکیبی از ویلاها و پارک‌هاست و در فاز سه توسعه زمین گلف طراحی شده ‌است. معماری ساختمان‌ها ترکیبی از معماری مربوط به خانه‌های قرون ۱۷ و ۱۸ کاشان با مصالح مدرن و باغ‌های خصوصی برای هر ساختمان است.

دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با سبک اسپانیایی

دهکده بین‌المللی اقامتی و فرهنگی با سبک اسپانیایی به مساحت ۸۵ هکتار در سه بخش توسعه می‌یابد. بخش اول آن داخل کمربند زمین گلف واقع شده است و در فاز دوم توسعه زمین گلف ساخته می‌شود. دو بخش دیگر نیز در خارج از منطقه گلف قرار دارند. از ویژگی‌های این بخش می‌توان به سقف‌های سفالی، دیوار با رنگ‌های گرم بژ، خاک سرخ و قهوه‌ای، باغ‌هایی با درختان نخل و عمارت‌های کلاه فرنگی اشاره کرد.

دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با سبک مدیترانه‌ای

دهکده بین‌المللی اقامتی و فرهنگی با سبک مدیترانه‌ای با مساحت ۹۰ هکتار در شمالی‌ترین بخش آیلند با نمای زیبایی رو به دره اولیا قرار دارد. این مجموعه دو قسمت دارد که بخش اول آن شامل ویلاهای یونانی و بخش دوم شامل فروشگاه‌های کوچک و چند مدرسه است. از ویژگی‌های این سبک می‌توان به دیوارهای سفید با سقف‌های مسطح، گنبد، درهای آبی و زرد تو رفته و تراس‌های مشرف به باغ‌های زیتون، کاج و انگور اشاره کرد.

دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با تم مدرن

مساحت دهکده بین‌المللی اقامتی و فرهنگی با سبک مدرن ۹۰ هکتار است که در دو بخش توسعه می‌یابد. بخش اول جنوب زمین گلف و بالای کمربندی گلف قرار دارد و شامل ویلاهایی با طراحی جدید و امکانات مدرن است. بخش دوم شامل مدرسه بین المللی خصوصی و دانشکده صنعتی است که شامل آپارتمان‌هایی برای کارکنان، خوابگاه دانش‌آموزان و دانشجویان، سالن غذاخوری و فضای آموزشی است.

دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با سبک مراکشی

دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با سبک مراکشی در غرب آیلند واقع شده و با معماری آفریقای شمالی ساخته می‌شود. دیوارهای خشتی قرمز، پنجره‌های چوبی، باغ‌های آبی با کاشی‌های تزئینی و طیفی از پارک‌ها و باغ‌ها با امکانات متعدد رفاهی، فضایی مطبوع و دلپذیر را برای ساکنین این دهکده مهیا می‌کنند که در کشور بی‌نظیر خواهد بود.

پیشرفت فیزیکی

  • دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با تم مدرن
  • دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با تم دوران تاریخی ایران
  • دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با سبک اسپانیایی
  • دهکده بین المللی اقامتی و فرهنگی با سبک مدیترانه ای

سرمایه گذاری

مجموعه‌های اقامتی آیلند با هدف ایجاد امکانات اقامتی- سکونتی برای کاربران و تکمیل خدمات شهر آیلند طراحی شده است.

این مجموعه دارای مزایا و ویژگی‌های ممتازی نسبت به سایر مجموعه‌های مشابه در کشور است که عبارتند از:

  • طراحی با استانداردهای شهرسازی در دهکده‌های اقامتی
  • توزیع امکانات ورزشی-تفریحی عمومی در دهکده‌ها
  • وجود مراکز تجاری و خرید در مرکز محلات برای برآورده ساختن نیازهای روزانه
  • وجود مسیر های اختصاصی پیاده روی و دوچرخه سواری
  • ساختار مناسب محلات و دسترسی آسان به خدمات حمل و نقل عمومی در شعاع دسترسی پیاده مناطق اقامتی
  • سبک‌های متنوع معماری شامل ایرانی باستانی و سنتی، معاصر (مدرن)، مدیترانه ای، مراکشی و دیپلماتیک

مزایای دهکده های اقامتی

الف: ویژگی‌های ممتاز ناشی از موقعیت مکانی پروژه

۱- قرارگرفتن در داخل منطقه ویژه اقتصادی و برخورداری از خدمات، حمایت‌ها، معافیت‌ها و مزایای عمومی آن
۲- مجاورت با چهار استان مهم کشور شامل تهران، مرکزی، قزوین و قم
۳- دسترسی جاده ای: مجاورت با ۵ راه اصلی (جاده قدیم تهران- ساوه، آزادراه تهران- ساوه، آزادراه تهران-قم، آزادراه آزادگان،کمربندی جنوب تهران)
۴- دسترسی هوایی: نزدیکی به ۳ فرودگاه (فرودگاه بین المللی امام خمینی (۷ کیلومتر)، فرودگاه مهرآباد (۳۰ کیلومتر)، فرودگاه پیام (۶۰ کیلومتر))
۵- دسترسی ریلی (راه آهن شمال به جنوب کشور، ایستگاه قطار شهری (مترو پرند))

ب – امکانات و مزایای اختصاصی مجموعه‌های اقامتی

۱- تنوع در معماری، گونه‌ها و سبک‌های متنوع

این مجموعه بی‌نظیر اقامتی با سبک‌های متنوع و شاخص معماری دنیا شامل دوران تاریخی ایران، اسپانیایی، مدیترانه‌ای، مدرن و مراکشی، ترکیبی از آپارتمان‌ها و ویلاها با اندازه‌ها و گونه‌های مختلف است که نمونه آن در هیچ جای کشور دیده نمی‌شود. در طراحی این قسمت سعی شده تا امکان استفاده برای انواع سلیقه‌ها و سطوح درآمدی وجود داشته ‌باشد. گردشگران این بخش می‌توانند با استفاده از این تنوع به عوالم متنوع دنیای معماری سفر کنند.

۲- سه شهر در یک شهر

آیلند اولین شهری در کشور است که به طور همزمان موفق به کسب مجوز برای پایه‌گذاری و ارائه سه نوع متفاوت از خدمات در یک مکان شده است. منطقه ویژه اقتصادی با مصوبه مجلس شورای اسلامی، شهرک گردشگری با مجوز شورای‌عالی شهرسازی و معماری و منطقه نمونه گردشگری در مقیاس بین‌المللی با مصوبه هیات دولت که هر یک متضمن ارائه خدماتی خاص با استانداردها، سرانه‌ها و مزایای خاص هستند. به بیان دیگر این مجموعه از مزایای قانونی تمامی این مناطق به صورت هم‌زمان بهره می‌برد و در مقابل استانداردها و الزامات این مناطق را نیز رعایت خواهد نمود.

۳- امکان استفاده از کاربری‌های تخصصی

طراحی و ساخت مجموعه‌های اقامتی در کاربری‌های مختلف، نشان از اهمیت رفاه مشتریان برای مجموعه آیلند دارد. این موضوع چه در دهکده‌های اقامتی و چه درکاربری‌های تخصصی دیده می‌شود. وجود مجموعه‌های دهکده اقامتیِ کارکنان و دهکده دیپلماتیک که برای کارکنان مجموعه و دیپلمات‌ها و سفرا و مقامات بلند پایه در نظر گرفته شده‌است، مهر تاییدی بر این موضوع است. از سوی دیگر مجموعه گلف، چوگان، دهکده پرواز و یا دهکده سلامت نیز علاوه بر اقامت، خدمات تخصصی مورد نیاز را به مشتریان خود ارایه می‌کنند.

۴- تمایز با رقبای موجود از لحاظ ظرفیت، استاندارد و موقعیت

مجموعه اقامتی آیلند با ۸۶۳ هکتار وسعت، بزرگ‌ترین و با کیفیت‌ترین مجموعه اقامتی در نوع خود در کشور خواهد بود. با توجه به موقعیت، معماری، تعداد ویلاها و آپارتمان‌ها، طراحی چندین دهکده اقامتی درکنار هم و وجود کاربری های تخصصی، این مکان به فرصتی منحصر به فرد برای مشتریان در کشور چه برای تفریح و استراحت و چه برای سرمایه‌گذاری تبدیل خواهد شد. ارایه خدمات مورد نیاز برای موضوعات مختلفی همچون ورزش، خرید، تجارت و تفریح و رعایت استانداردها در کنار استفاده از مشاوران مجرب از جمله نکات متمایز کننده این مجموعه با سایر پروژه‌های اقامتی کشور است.

بالا