سایت

باغ بوتانیک

|
اشتراک گذاری:

باغ بوتانیک

botanic-1

ویژگی ها  

باغ بوتانیک آیلند، یک باغ زینتی، کلکسیونی زنده از گیاهان و یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی است که در جنوب غربی شهر آیلند جانمایی شده است. بر اساس طراحی‌های انجام شده، در این باغ طیف وسیع و متنوعی از گیاهان به طور طبیعی و با ایجاد فضای مناسب برای هر نوع، نگهداری می‌شود.
در باغ بوتانیک آیلند، که باهدف گردآوری گیاهان پنج قاره طراحی شده است، گیاهان مختلف از سراسر جهان گردآوری، کاشته و پرورش داده خواهد شد. نام‌گذاری فضاهای مختلف باغ بوتانیک آیلند، بر اساس نام زادگاه گیاهان خواهد بود، بخش‌هایی همچون باغ کالیفرنیا، باغ اقیانوس آرام، باغ صحرا، باغ تبت و غیره.
باغ‌های بوتانیک علاوه بر نقشی کلیدی که در امر مهندسی، نگهداری و کشت گیاهان مفید و کمیاب دارد، امکانات تحقیقاتی برای مطالعه اثر تغییرات آب و هوایی کره زمین بر گیاهان و نجات گونه‌های مهم و درحال انقراض را در اختیار متخصصان قرار خواهد داد.
ایجاد مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا گلخانه‌‌ای همچنین فضای بسیار مناسبی را برای آشناسازی گردشگران با انواع گیاهان موجود و آموزش عمومی ایجاد می‌نماید.

botanic-2

پیشرفت فیزیکی  

فوندانسیون
تجهیزات
ساخت

سرمایه گذاری  

باغ بوتانیک آیلند درکنار پارک دره‌ای حیرت‌انگیز و دهکده پرواز آیلند و ترکیب آن با امکانات تجاری منطقه همچون ویلاهای خصوصی، باشگاه گلف، هتل و… جاذبه گردشگری بی‌نظیری را در شهر آیلند ایجاد می‌نماید.

مشخصات فنی:

مساحت کل زمین: ۱۲/۷ هکتار

پلان جانمایی:

مزایای باغ بوتانیک آیلند

الف: ویژگی های ممتاز ناشی از موقعیت مکانی پروژه

۱- قرارگرفتن در داخل منطقه ویژه اقتصادی و برخورداری از خدمات، حمایت‌ها، معافیت‌ها و مزایای عمومی آن
۲- مجاورت با چهار استان مهم کشور شامل تهران، مرکزی، قزوین و قم
۳- دسترسی جاده ای: مجاورت با ۵ راه اصلی (جاده قدیم تهران- ساوه، آزادراه تهران- ساوه، آزادراه تهران-قم، آزادراه آزادگان،کمربندی جنوب تهران)
۴- دسترسی هوایی: نزدیکی به ۳ فرودگاه (فرودگاه بین المللی امام خمینی (۷ کیلومتر)، فرودگاه مهرآباد (۳۰ کیلومتر)، فرودگاه پیام (۶۰ کیلومتر))
۵- دسترسی ریلی (راه آهن شمال به جنوب کشور، ایستگاه قطار شهری (مترو پرند))

ب – ویژگی‌های ممتاز باغ بوتانیک آیلند:

• تنوع گیاهان در باغ‌های زینتی
• همجواری با مراکز تجاری همچون مرکز خرده فروشی، هتل، رستوران، کافه و….
• همجواری با برخی از کاربری‌های تفریحی- ورزشی همچون گلف، دهکده پرواز و…

botanic-1

مشاوران و سرمایه‌گذاران  

طراحی پارک‌ها و فضاهای سبز شهر آیلند همچون سایر کاربری‌های آن با بهره‌گیری از دانش و تجربه مشاوران به‌نام و مجرب بین المللی انجام شده است. شرکت Cracknell از جمله مشاوران این طرح است.

  • Cracknell
    تخصص: مشاور طراح فضای سبز
    کشور: انگلستان
    پروژه‌های مهم: طراح فضای سبز هتل شش ستاره برج‌العرب، جزیره نخل، برج دبی و هتل جمیرای دبی
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش های سرمایه گذاری، فروش و واگذاری لطفاً از طریق منوی مربوطه اقدام نمایید.

در شبکه های اجتماعی

  

تماس با ما