سایت

چند نکته جذاب راجع به گلف

|
اشتراک گذاری:

چند نکته جذاب راجع به گلف

تاریخچه گلف به عنوان یکی از قدیمی ترین ورزش های دنیا بسیار غنی و متنوع است. اگرچه راجع به ریشه پیدایش ورزش گلف نظرات متفاوتی وجود دارد اما راجع به همه گیر بودن و گسترش گلف بین تمام کشورهای دنیا شکی وجود ندارد. شما شهر و کشوری را نمیتوانید پیدا کنید که در آن مجموعه گلف وجود نداشته باشد.

با وبلاگ آیلند همراه باشید تا نکات مختلف و جالبی را درمورد این ورزش آرامش بخش و همراه با تمرکز مرور کنیم.

 • ساموئل ال جکسون Samuel L. Jackson یکی از مشهورترین بازیگران سینمای دنیا (بازیگر فیلمهایی همچون داستانهای عامه پسند Pulp Fiction و جانگوی از بند گریخته Django Unchained) اشتیاق و اعتیاد عجیب و غریبی به بازی گلف دارد. درواقع یکی از بندهای ثابت قراردادهای او برای هر فیلمی این است که به او اجازه هفته ای دو بار بازی گلف در حین فیلمبرداری را بدهند.
 • پیش از مسابقات مستر سال ۱۹۵۷، داگ فورد Doug Ford نه تنها پیروزی خودش در مسابقات را پیش بینی کرد بلکه حتی امتیاز ۲۸۳ را که در پایان بازی به دست آورد را نیز پیش بینی کرده بود. شاید هم فورد رابطه دوری با نوستراداموس داشته است!
 • فیل میکلسون Phil Mickelson به عنوان یکی از بهترین چپ دستهای تاریخ گلف شناخته می‌شود اما جالب است بدانید که او راست دست به دنیا آمده است. میکلسون هنگامی که با پدرش گلف تمرین میکرد آنچنان از تجربه ضربه زدن با دست چپ لذت برد که هیچوقت وارد باشگاه راست دست‌ها نشد.
 • دوایت آیزنهاور، جان اف کندی و باراک اوباما تنها تعدادی از رئیس جمهوران آمریکا هستند که به گلف علاقه بسیاری داشتند اما به عنوان یک علاقمند افراطی باید از وودرو ویلسون نام ببریم. او حتی در زمین های پوشیده از برف هم به بازی گلف می پرداخت و برای اینکه بتواند توپ را پیدا کند از توپ‌های سیاه رنگ استفاده میکرد.
 • تا امروز گلف یکی از دو ورزشی است که بر روی ماه برگزار شده است! آلن شپرد Alan Shepard سرنشین سفینه آپولو ۱۴ در ششم فوریه ۱۹۷۶ با لباس فضانوردی و بر روی ماه با یک چوب six-iron به توپ گلف ضربه ای زد.
 • برای میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا سلن دیون Celine Dion با صدای جادویی اش شناخته میشود اما شاید تعداد کمی از این افراد راجع به علاقه شدید این خواننده محبوب به گلف هم خبر داشته باشند. علاقه او چنان است که حتی زمین گلف اختصاصی به اسم تریبون Terrebonne در کبک کانادا هم دارد.
 • سن و سال فقط یک عدد هست. شما احتمالن این جمله را به دفعات شنیدید. یک پیرمرد ۹۰ ساله در حدود ۹۰ حفره را در یک راند بازی میکند. یک ۶۶ ساله دیگر در روز تولد ۶۶ سالگیش همین تعداد حفره را بازی کرده است. اما هیچ کدام اینها با رکورد عجیب و غریب کرمیت دانهل Kermit Dannehl برابری نمیکند. او در سالهای یائسگی خود ۱۱۳۸ راند گلف بازی کرد! پس بیایید قبول کنیم که سن فقط یک عدد هست.
 • اب اسمیت Ab Smith زمانی که در سال ۱۸۸۹ در آتلانتیک سیتی در حال بازی گلف بود ضربه ای به توپ زد که خودش آن ضربه را ” bird of a shot” نامید. تعریفی که او از ضربه اش کرد در گذر زمان تبدیل به یکی از مشهورترین اصطلاحات گلف شد، birdie.
 • اگر که تصمیم به پیاده روی دارید بهتر است با بازی در زمین هجده حفره کارتان را پیش ببرید. در این صورت شما نه تنها حدود چهار مایل پیاده روی سخت خواهید کرد بلکه دو هزار کالری هم خواهید سوزاند. برای مقایسه خوب است بدانید که گلف بازانی که سوار بر ماشین گلف جابجا میشوند تنها ۱۳۰۰ کالری می سوزانند.
 • در راند نهایی مسابقات قهرمانی Welch’s/Circle سال ۱۹۹۷، آلیس میلر Alice Miller توانست رکورد سریع ترین بازی گلف با هجده حفره به نام خودش ثبت کند. این خانم گلف باز که این ورزش را به صورت حرفه ای دنبال میکند و ۹ عنوان قهرمانی در مسابقات حرفه ای دارد توانست در آن سال هجده حفره را در زمان یک ساعت و ۲۶ دقیقه و ۴۴ ثانیه به اتمام برساند.
 • یک دیوانه واقعی گلف! از اول ژانویه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۰ ریچارد لوئیس به رکورد بیشترین بازی گلف در یک بازه زمانی دست پیدا کرد. او در این مدت توانست ۱۱ هزار حفره را بازی کند! برای این کار لوئیس تمام حفره های زمین های گلف در اروینگ، تگزاس و هتل چهار فصل و کلوب های این ایالت را به اتمام رساند.
 • در میانه های جنگ جهانی دوم Augusta National Golf Club در ایالت جورجیای آمریکا درهای خودش را به روی گلف بازها بست و تغییر کاربری داد. مدیر این مجموعه برای کمک به تامین مایحتاج سربازان حاضر در میدان های نبرد به پرورش بوقلمون و گاو در زمین های گلفش پرداخت. مسابقات مسترز تا سال ۱۹۴۶ در این زمین برگزار نشد. در این سال هرمان کیزر Herman Keiser برنده تنها جام قهرمانی زندگیش شد. او توانست بن هوگان Ben Hogan را تنها با یک ضربه شکست دهد و قهرمان اولین دوره مسابقات مسترز پس از جنگ جهانی دوم شد.
 • در شمالی ترین منطقه کانادا هم هر سال یک فستیوال گلف برگزار میشود، البته فستیوالی با شرایط خاص. در جشنواره ۹ حفره ای Toonik Tyme Festival که معمولن در هوای زیر صفر درجه برگزار میشود، گلف بازها روی زمین یخی و با توپ های فلورسنت و با ترس و احتیاط برای اینکه زمین نخورند گلف بازی می‌کنند!

 

البته که جذاب ترین نکته راجع به گلف، بازی کردن گلف است و تا وقتی که تجربه یک بار حضور در زمین گلف و دست گرفتن چوب گلف رو نداشتید نمی‌توانید با ما موافقت کنید. ما در مجموعه گلف آیلند شرایطی رو مهیا کردیم تا تمام اهالی تهران و استان های اطراف مانند اراک بتوانند به زودی چنین لذتی را تجربه کنند. زمین گلف آیلند تنها زمین هجده حفره ای ایران است.

برچسب ها: آفرود, آفرود سواری, پیست آفرود