سایت

چند اشتباه در پیست‌های کارتینگ

|
اشتراک گذاری:

چند اشتباه در پیست‌های کارتینگ

چند اشتباهی که در پیست‌های کارتینگ باید از انجام آنها اجتناب کنید. در پیست‌های کارتینگ روباز و سرپوسیده قوانین و اصول مختلفی حکمفرما است که برای حفظ امنیت و تجربه لذت بیشتر رانندگان تهیه و تنظیم شده است. ممکن است شما در پیست‌های مختلف و با ماشین‌های مختلف توانایی زیادی برای رانندگی داشته باشید اما در پیست‌های سرپوشیده کارتینگ وضعیت فرق می‌کند. در این مقاله وبلاگ آیلند با شما نکاتی را به اشتراک می‌گذاریم که برای امنیت و لذت بیشتر رانندگان کارتینگ تهیه شده است. در ابتدا چند اشتباه که کارت‌سواران تازه‌کار (و حتی با تجربه‌ها) آن را مرتکب می‌شوند و پس از آن هم چند قانون کلی که در پیست‌ها وجود دارد. با ما همراه باشید.

اولین اشتباه: پدال گاز را تا انتها فشار دادن

یکی از اشتباهات بزرگ کارت سوارهای تازه کار این است که پای خود را تا انتها روی پدال گاز فشار میدهند و وقتی که احتیاج به کم کردن سرعت دارند پای خود را با تمام فشار روی پدال ترمز میگذارند. به جای این کار شما میتوانید وقتی که به پیچ  میرسید بصورت طبیعی و با گاز دادن کمتری از سرعت کارت خود کم کنید، و دیگر لازم نیست وقتی احتیاج به کم کردن سرعت دارید پای خود رو به پدال گاز بکوبید. وقتی که شما با این شرایط کنار بیایید و این تکنیک رو به خوبی یاد بگیرید میتوانید در پیچ های پیست کارتینگ عملکرد بهتری از خودتان بروز بدهید.

اشتباه دوم: دست تان را بیرون از کارت بگیرید

این مورد شاید بیش از حد بدیهی بنظر برسد اما کارت سوارهای تازه کار خیلی از مواقع سعی میکنند که دست دوستشان را که در کارتی دیگر در حال رانندگی است بگیرند. این کار نه تنها باعث میشود که مسابقه شما به سرعت به پایان برسد (از مسابقه خارج بشوید) بلکه ممکن است باعث جراحت شدید شما هم بشود. همانطور که در شهر بازی ها و هنگام سوار شدن به وسایل پُر ریسک به شما میگویند که همیشه دست و پاهایتان را داخل کابین نگه دارید، اینجا هم باید مراقب باشید که این توصیه را فراموش نکنید.

اشتباه سوم: بی توجهی به پرچم های ایمنی

در پیست های کارتینگ از پرچم های مختلفی استفاده میشود. بعضی از آنها ابتدا و انتهای مسیر را مشخص میکنند و برخی دیگر مربوط به هشدارهای ایمنی هستند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است شما در مسیر کارت سواری انجام دهید این است که به این پرچم ها بی توجهی کنید. اگر زمانی که یک پرچم قرمز را که به عنوان نشانه ایستادن به اهتزاز درآمده ببینید و نسبت به آن بی توجهی کنید ممکن است با عواقب ناخوشایندی روبه رو شوید. عواقبی همچون اینکه دیگر هیچوقت علاقه ای به گذاشتن پایتان در پیست کارتینگ نداشته باشید!

حالا قوانینی که برای ورود به پیست های کارتینگ وجود دارد را با یکدیگر مرور میکنیم. این قوانین تقریبن در تمام پیست ها وجود دارد و لازمه ورود علاقمندان و رانندگان است.

یکی از نخستین قوانین برای کارت سواران بزرگ سال ارتفاع قد آنها است. یک بزرگسال حداقل باید ۱۳۵ سانت (یا ۵۲ اینچ) بلندی قامت داشته باشد که بتواند کارت سواری کند.

حداقل ۱۰ سال سن لازم است که یک علاقمند سوار ماشین های کارت سواری بزرگسالان شود.

حداکثر وزنی که یک ماشین کارت میتواند تحمل کند ۲۰۰ کیلوگرم است پس اگر وزنتان بیشتر از این عدد است بهتراست به فکر رانندگی با ماشینی دیگر باشید.

اگر قد شما بیشتر از ۲۱۴ سانتیمتر (۷ فوت) باشد هم نمیتوانید در ماشین های کارت جا بشید و بهتراست که دنبال ورزش های مناسبتری مثل بسکتبال باشید.

وقتی که سوار کارت میشوید باید حتمن کمربند ایمنی خود را بسته باشید. حتی برای چند لحظه هم نمیتوانید با کارتی که کمربند ایمنی اش را نبسته اید حرکت کنید.

رضایت والدین برای کارت سواری افراد زیر هجده سال لازم و ضروری است. رضایت کتبی.

کفش مناسب و مخصوص کارت سواری یکی دیگر از چیزهایی است که باید آن را پوشیده باشید. کفش پاشنه بلند، دمپایی، صندل یا پای برهنه جزو مواردی است که نمیتوانید با آنها سوار یک کارت شوید.

هیچ لباس شنل مانندی هم نمیتوانید بپوشید. گردن بند یا شال بلند هم یکی دیگر از موارد ممنوعیت در کارت سواری است.

اگر موهای بلندی دارید هم باید آنها را ببندید. قرار نیست باد در موهایتان بپیچد!

مسلمن هنگام مصرف مشروبات الکی هم نمیتوانید کارت سواری کنید. در صورتی که مسئولان پیست احساس کنند شما الکل مصرف کرده اید از شما تست الکل خواهند گرفت.

احتیاجی هست که راجع به لزوم پوشیدن کلاه ایمنی هم بگوییم؟ شما می توانید کلاه ایمنی خودتون را بیاورید و از مجموعه سوپرکارت کلاه نگیرید ولی باید این نکته را یادتان باشد که کلاه باید تمام صورتتان را بپوشاند.

همه کارت سوارهای تازه کار یک جلسه معارفه و آشنایی با قوانین را خواهند گذراند. بدون گذراندن این جلسه توجیهی کوتاه شما نمی توانید سوار کارت بشوید.

هرگز روی مسیر کارت سواری متوقف نشوید مگر اینکه یکی از اعضای پیست به شما اجازه دهد یا شما را به سمت نقطه ای خاص راهنمایی کند.

افرادی با مشکلات قلبی نباید سوار کارت شوند.

زنان باردار نمیتوانند کارت سواری کنند.

اینها مواردی است که شما در هنگام ورود به پیست های سوپرکارت باید به آنها توجه کنید و رعایتشان کنید. قطعن با رعایت این موارد میتوانید تجربه ای لذت بخش و جذاب از کارت سواری و هیجان رانندگی را داشته باشید.

مجموعه سوپرکارت آیلند با فراهم کردن محیطی امن و خانوادگی منتظر شما است تا این تجربه را در اختیارتان قرار دهد.

 

برچسب ها: آفرود, آفرود سواری, پیست آفرود