سایت

مسابقات قهرمانی کارتینگ دانشگاهی انگلیس

|
اشتراک گذاری:

مسابقات قهرمانی کارتینگ دانشگاهی انگلیس

مسابقات قهرمانی کارتینگ دانشگاهی انگلیس یک دوره مسابقه سالانه بین دانشجویان دانشگاه های بریتانیا است که بصورت سالانه برگزار میشود. شما میتوانید عکس و ویدیوهای مختلفی از دوره های مختلف این مسابقات که با هشتگ bukc در شبکه های اجتماعی وجود دارد را مشاهده کنید. با وبلاگ آیلند همراه باشید تا نگاهی کوتاه و کلی بر تاریخچه و شرایط شرکت در این مسابقات داشته باشیم.

تاریخچه مسابقات قهرمانی کارتینگ دانشگاهی انگلیس British Universities Karting Championship

BUKC در ابتدا با عنوان IUKC (Inter Universities Karting Championship) و در سال ۲۰۰۱ و توسط دو دانشجو به اسامی ویل تئو Will Tew و تام باتو Tom Batho که در دانشگاه امپریال کالج لندن Imperial College London تحصیل میکردند آغاز به کار کرد.

دوره های ابتدایی IUKC توسط دو دانشجوی دیگر از دانشگاه کاردیف و ناتینگهام برای رقابت بین رانندگانی با کارت های دارای موتور چهار زمانه Four-stroke engine تعریف شده بود. قوانین این مسابقات اما در فصل ۲-۲۰۰۱ و با حمایت Club100 که باشگاهی برای برگزاری مسابقات، بین کارت های دو زمانه است تغییر کرد.

مسابقات IUKC در سال ۲-۲۰۰۱ تبدیل به اولین مسابقه کارتینگ دانشگاهی با حضور کارت های دو زمانه شد. در آن دور از مسابقات که با حضور ۳۲ تیم و در ۴ راند برگزار شد دانشگاه لوگبرا Loughborough University به مقام قهرمانی رسید.

در سال ۲۰۰۳ فرمت مسابقات با اضافه شدن راند پنجم متفاوت شد و نام مسابقات نیز به British Universities Karting Championship یا همان bukc تغییر پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۸ این مسابقات با حضور ۵۲ تیم از سرتاسر انگلستان و در ۸ راند برگزار شد. ۴۸ شرکت کننده نیز در قسمت قهرمانی تازه کاران Rookies Championship آن سال شرکت کردند.

شکل اجرایی مسابقات قهرمانی کارتینگ دانشگاهی انگلیسBritish Universities Karting Championship

BUKC از فرمت منحصر بفردی برای برگزاری مسابقاتش استفاده میکند. این مسابقات با حضور تیم های چهار نفره در چندین مرحله در تمام طول سال تحصیلی و در سرتاسر انگلستان برگزار میشود. مسابقات در دو شکل متفاوت برگزار میشود:

فرمت سرعت The Sprint Format

در این فرمت هر راننده از تیم های گوناگون باید بتواند در ۲۵ دقیقه بیشترین میزان مسافت را طی کند. نه توقفی برای سوخت گیری انجام میشود و نه راننده ها عوض میشوند. برنده بر اساس بیشترین راندی که اعضای تیم ها در ۲۵ دقیقه طی کرده اند معرفی میشود.

فرمت استقامتی The Endurance Format

فرمت استقامتی به این شکل است که هر کدام از تیم ها (تیم ها ۴ نفره هستند) به گروه های دو نفره تقسیم میشوند. هر کدام از این گروه های دو نفره در مدت زمان های یک ساعته مسابقه خواهند داد. ۲ توقف برای سوختگیری و حداقل یک بار تعویض راننده برای این گروه های دو نفره باید انجام شود. برنده مسابقه بر اساس بیشترین تعداد راندهایی که هر تیم در مدت زمان یک ساعته خود گذرانده اند مشخص خواهد شد.

این مسابقات بین تمام دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در انگلستان برگزار میشود. هر دانشگاه میتواند بیش از یک تیم چهار نفره را در مسابقات شرکت دهد. این مسابقات یکی از مهمترین مکان هایی است که رانندگان مختلف خودشان را برای مسابقات و فضای رانندگی فرمول یک آماده میکنند.

دنیا موسوی دختر جوان ایرانی ساکن انگلستان یکی از کسانی است که در رقابت های سال ۲۰۱۹ حضور داشت و توانست به مقام ششمی این مسابقات برسد. مجموعه آیلند با آرزوی موفقیت بیشتر برای این دختر جوان ایرانی و دیگر ورزشکاران و علاقمندان کارتینگ، امیدوار و منتظر شنیدن خبرهای موفقیت از آنهاست.

برچسب ها: پیست کارتینگ, کارتینگ, مسابقات کارتینگ