سایت

شبیه ساز موتورسواری خانگی بزودی وارد بازار خواهد شد

|
اشتراک گذاری:

شبیه ساز موتورسواری خانگی بزودی وارد بازار خواهد شد

شبیه ساز موتورسواری خانگی بزودی وارد بازار خواهد شد

بسیاری از ایده‌های خلاقانه و تکنولوژی‌های پیشرو بر اساس علاقه و هیجان افراد مختلف شکل گرفته اند. شبیه سازهای موتورسواری نیز از این قاعده مستثنی نیستند و علاقمندان و عاشقان رانندگی زیادی را به فکر طراحی و تولید وسایلی برای تمرین بدون خطر یک مسابقه موتورسواری انداخته اند.

ما در شهر آیلند با تهیه دستگاه شبیه ساز موتورسواری گامی در جهت آموزش این مهارت برداشته‌ایم. علاقمندان به موتور سواری میتوانند علاوه بر استفاده از پیست‌های آیلند، با حضور در این کلاس‌ها مهارت رانندگیشان را بالا ببرند و خودشان را برای روبه رو شدن با حوادث و موقعیت‌های واقعی آماده کنند. با وبلاگ آیلند همراه باشید تا نکاتی راجع به استفاده و کاربرد شبیه سازهای موتورسواری در دنیا را با هم مرور کنیم.

شبیه سازهای موتورسواری خانگی

با قولی که یک کمپانی اسپانیایی داده است بزودی شبیه ساز موتورسواری خانگی وارد بازار خواهد شد و شما می‌توانید هر روزی که خواستید در مسابقات موتورسواری شرکت کنید، حتی در روزهای بارانی!

شبیه سازهایِ موتورسواری اولیه با زین موتورسواری و صفحه‌ای روبه روی آن که تصویر مقابل موتورسوار را نشان میداد آغاز شدند. ترمز و گاز هم بر روی بدنه همان بدنه وصل شده بود و موتورسوار میتوانست از روی آن گاز بدهد یا ترمز کند. این نمونه‌های اولیه بخاطر کم بودن تولید کنندگان و رقابتی نشدن محصول دارای قیمت‌های بالایی بودند و استفاده از آنها هزینه‌های بالایی برای افراد عادی داشت اما با گذر زمان و حضور شرکت‌های مختلف، تولید این دستگاه ها بیشتر و بیشتر شد تا امروز که حتی قول شبیه ساز خانگی از طرف کمپانی‌های مختلف داده میشود.

شبیه سازها مانند بازی‌های ویدیویی هستند که شما کنترل ماشین یا موتورتان را به دست می‌گیرید و گاز می‌دهید یا ترمز می‌گیرید. تصویر مسیر رانندگی بر روی تلویزیون روبه روی شما می‌افتد و متوجه می‌شوید چه شرایطی روبه روی شماست و به چه سمتی میروید. برای کسانی که اولین بار به رانندگی با موتورسیکلت می پردازند استفاده از شبیه ساز یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن است.

شبیه سازها وسایل ایمنی هستند که به علاقمندان امکان می‌دهند موقعیت‌های سخت و خطرناک را بارها و بارها تجربه کنند بدون اینکه خطری واقعی آنها را تهدید کند. درواقع استفاده از شبیه ساز فرد تعلیم گیرنده را در یک موقعیت خطرناک ولی در یک محیط کنترل شده قرار میدهد. همچنین شبیه سازها با کاهش استرس و هیجان علاقمندان می‌توانند آموزش بهتر و مفیدتری هم برای آنها داشته باشند.

شما مجروح نمی شوید و تصادف هم نمی توانید بکنید و این برای کسی که تازه میخواهد کارش را شروع کند بهترین انتخاب است. حتی اگر شما یک موتورسوار حرفه‌ای باشید باز هم شبیه سازها میتوانند به شما کمک کنند و در شرایط سخت و خطرناک قرارتان بدهند. تمرین مداوم و تجربه پیاپی چیزی است که به هر کسی کمک میکند تا توانایی ها و مهارت‌هایش را بالا ببرد.

شبیه سازهای گران قیمت و سطح بالاتر اکنون از وسایل مختلفی برای واقع نمایی بیشتر و ایجاد توهم واقعی بودن در رانندگان استفاده می‌کنند. این سخت افزارها به همراه نرم افزارهای گوناگون که مختص این کار طراحی می‌شوند برای آموزش علاقمندان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در نمونه‌های جدید و پیشرفته شبیه ساز، راننده میتواند با دیگر راننده‌هایی که در سطح خیابان و جاده‌های مجازی در حال موتورسواری هستند مسابقه دهد و با آنها ارتباط داشته باشد. با ایجاد چنین شرایطی راننده‌ها می‌توانند در مورد انتظارترین موقعیت‌های تصادف و برخوردی که در خیابان‌ها برای آنها پیش خواهد آمد قرار بگیرند. هوش مصنوعی پشت این نرم افزارها می‌تواند بر اساس اطلاعات و داده‌های مختلفی که از شرایط واقعی خیابان‌ها به دست می‌آورد، مورد انتظارترین موقعیت‌های تصادف را به خوبی طراحی و شبیه سازی کند.

آزمایشی که در سال ۲۰۱۵ بر روی دو گروه از موتورسوارها انجام شد به خوبی فایده و کارکرد شبیه سازها را نشان داد. در این آزمایش رانندگی و توانایی‌های دو گروه با یکدیگر مقایسه شد. گروه کنترل یک سال پیش از این با دستگاه‌های شبیه ساز تمرین کرده بودند اما گروه دیگر تجربه کار با شبیه ساز را نداشتند. گروه کنترل در طول آزمایش توانایی بیشتری برای جلوگیری از تصادف و کنترل بهتر موتورسیکلت از خود نشان دادند. همچنین آنها نسبت به تستی که سال گذشته درمورد توانایی شان برای کنترل موتورسیکلت گرفته شده بود هم عملکرد بسیار بهتری نشان دادند که این مسئله در مقایسه با گروه دیگر به وضوح قابل مشاهده بود.

کشورهای مختلف دنیا با خرج هزینه های بسیار بالا در پی کم کردن تصادفات جاده‌ای هستند. مرگ و میرهای جاده‌ای یکی از هزینه برترین اتفاقاتی است که برای هر دولت و کشوری می‌تواند اتفاق بیفتد. اتحادیه اروپا طی برنامه‌ای مدون پیشبینی کرده بود که تا سال ۲۰۱۰ باید نرخ تصادفات جاده ای ۵۰ درصد کمتر از یک دهه پیش شود (منبع). آمارها نشان میدادند که حوادث جاده‌ای که برای موتورسوارها پیش می آید بسیار بالا است و شامل درصد بزرگی از مرگ و میرها در کشورهای اروپایی میشود. در چنین شرایطی شبیه سازهای موتورسواری بسیار به کمک دولت‌ها می‌آیند. بنا بر همان دلایلی که در بالا به آنها اشاره کردیم شبیه سازها وسایلی ارزان قیمت و بسیار کارآمد هستند که میتوانند سطح توانایی و مهارت رانندگی افراد عادی را افزایش دهند. این هم یکی از عواملی است که سرمایه گذاری در زمینه طراحی و توسعه سیستم‌های شبیه ساز را سرعت بخشیده است.

شبیه سازها در آیلند و آموزش رانندگی

هیات اتومبیل رانی و موتورسواری آیلند به عنوان یکی از فعال‌ترین و قدرتمندترین بخش‌های آیلند، همگام با تکنولوژی های روز دنیا گام برمیدارد. ما در آیلند علاوه بر آماده کردن پیست و برگزاری انواع رشته‌های موتورسواری، با تهیه دستگاه‌های شبیه ساز توانسته‌ایم فضا را برای آموزش و کسب تجربه علاقمندان آماده سازیم. این کلاس‌های آموزشی که به همراه رانندگان و مربیان حرفه‌ای موتورسیکلت سواری و توصیه ها و راهنمایی های آنها برگزار میشود میتواند به میزان زیادی در انتقال تجربه به رانندگان تازه کار موثر باشد.

علاوه بر مسائل آموزشی، این دوره‌ها می‌توانند در ایجاد فضای شاد و هیجان انگیز نیز مفید واقع شوند. آیلند امیدوار است از رهگذر آموزش و ایجاد فضای تخلیه هیجان علاقمندان به موتورسواری و سرعت بتواند از میزان تصادف و حوادث خیابانی و جاده‌ای کم کند.

برچسب ها: آفرود, آفرود سواری, پیست آفرود