سایت

در دفاع از آفرود سواری

|
اشتراک گذاری:

در دفاع از آفرود سواری

ماشین های آفرود سواری Off-Roading و موتورکراس ها آنقدرها هم که میگویند برای طبیعت بد نیستند.

هر وقت که مقاله ای راجع به یک وانت truck یا موتورکراس dirt bike یا ماشین آف رودسواری off-road vehicle منتشر میشود، عده ای از خوانندگان شروع به اعتراض میکنند. در واقع آفرود سواری دقیقن آن چیزی نیست که بسیاری از مردم راجع به آن فکر میکنند. آنها مسئولانه راجع به محیط زیست و منابع طبیعی نگران هستند و میترسند که آفرود سوارها به طبیعت آسیب های جبران ناپذیر بزنند اما ما فکر میکنیم که نگرانی آنها بی مورد است. با این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم چرا احتیاج نیست زیاد نگران ضربه زدن آفرود و علاقمندان آفرود به طبیعت باشیم.

آفرود سوارها Off-Road همیشه به طبیعت نمیروند

احتمالن بزرگترین سوتفاهم راجع به آفرودسوارها این هست که فکر میکنیم آنها راه می افتند و هر جایی که دلشان خواست ماشین سواری میکنند، خوب بیایید منصف باشیم و شفاف سازی کنیم که واقعن اینطور نیست. تقریبن تمام رانندگی و مسیرهای رانندگی آفرودسوارها در جاده ها و مسیرهای مشخص trails یا مناطق ویژه special off-highway vehicle (OHV) areas صورت می پذیرد. درواقع آف هایوی off-highway اسم دقیق تر و مناسب تری برای مجموعه ورزش آفرود است.

سم لوگان Sam Logan و مولی چیاپتا Molly Chiappetta که در موسسه غیرانتفاعی Stay the Trail Colorado که در زمینه بهبود حس مسئولیت پذیری آفرودسوارها فعالیت میکند کار میکنند. آنها می گویند ماندن در مسیرهای مشخص، مهمترین کاری است که رانندگان میتوانند برای جلوگیری از ضربه زدن به طبیعت انجام دهند. (آنها همچنین اضافه میکنند که خوشبختانه بیشتر رانندگان این مورد را رعایت میکنند) آمار دقیق و مطمئنی راجع به کسانی که از مسیرهای طراحی و مشخص شده خارج میشوند وجود ندارد اما چیاپتا میگوید حتی یک درصد از رانندگان هم اگر این کار را بکنند اسم تمام آفرودسوارها را خراب میکنند.

چیاپتا میگوید بسیاری از مسیرها در یک دهه اخیر مشخص شده اند. بعضی از آنها در قرن ۱۹ مسیر رفت و آمد واگن و ارابه بودند. خاک این مسیرها کوبیده شده و سفت است و برای تحمل وزن ماشین های آفرودسوار مشکلی ندارد. رانندگان آفرود میتوانند در این مسیرها بدون ترس از خراب کردن و ضربه زدن به طبیعت رانندگی امن و ایمنی را انجام دهند.

“اگر یک طبیعت گرد hiker در گوشه ای از طبیعت آتشی روشن کند مردم دنیا به این نتیجه نمیرسند که طبیعت گردی کار اشتباه و خطرناکی است.” دوان تیلور Duane Taylor مدیر اجرایی موسسه National Off-Highway Vehicle Conservation Council این جمله را بیان میکند. باید به یاد بیاوریم که سال گذشته یک نوجوان طبیعت گرد آتش بزرگ و مهیبی را در ایالت ارگان با افروختن یک آتش کوچک ایجاد کرد که با اسم  Eagle Creek Fire شناخته شد اما شما نمیتوانید واکنش های منفی ای را نسبت به طبیعت گردها و مقالات طبیعت گردی پیدا کنید.

ردپای انسان در طبیعت Environmental Footprint آنقدرها هم که فکر میکنید بد نیست.

تا اینجا مشخص کردیم که حرکت آفرودسوارها آنقدر هم که در افکار عمومی نسبت به آن بدبینی وجود دارد بد نیست اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که سوختن بنزین و گازوئیل در طبیعت چه تاثیری بر روی آن دارد؟

به طور میانگین در هر ۲۰ کیلومتر آفرودسواری ۴ لیتر بنزین مصرف میشود. در هر مسافرت آفرود هر راننده تقریبن ۱۶۰ کیلومتر رانندگی میکند. بر اساس محاسبه ای که سایت Carbon Footprint برای مصرف کربن به هر کاربر ارائه میکند (بدون محاسبه مسیری که تا رسیدن به فضای آفرودسواری مصرف میکنم) هر ماشین ۰۸. تُن دی اکسید کربن منتشر خواهد کرد.

حالا باید شما به این نکته توجه کنید که سفرهای آفرود گاه به گاه انجام میشوند اما بصورت دائمی در حال رفت و آمد به خانه دوستان و فامیل، سوار هواپیما شدن، رفتن به محل کار و برگشتن به خانه و تعطیلات و سفرهای تفریحی هستید. برای مقایسه کافی است بدانید میزان انتشار دی اکسید کربنی که هر سفر هوایی به ازای هر نفر ایجاد میکند بصورت میانگین ۴۴. تُن است.

شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید هم اندازه آفرودسوارها دی اکسید کربن منتشر میکنید

بر اساس اطلاعاتی که وب سایت I’m not alone منتشر کرده است تعداد زیادی از شهروندان آمریکایی از جاده های آفرود برای شکار یا ماهیگیری استفاده میکنند. در حالت کلی رانندگان آفرود تفریحات و سفرهای بیشتری را نسبت به شهروندان عادی آمریکایی انجام میدهند که البته تمام آنها در مسیرهای آفرود نیست.

تصور کلی راجع به آفرود سوارها این است که آنها جوانانی مجرد و به دنبال خوش گذرانی در طبیعت هستند اما طبق آماری که (USFS (United States Forest Service منتشر کرده است بسیاری از این سفرها بصورت خانوادگی انجام میشود. در مورد یک سری فعالیت های طبیعت گردی و آفرود سواری هم اینگونه است که رانندگان آفرود دو برابر نرخ ملی آمریکایی ها به سفر و گشت و گردش در طبیعت می پردازند.

هدف از این مقاله متقاعد کردن شما به اینکه برای فعالیت های آف رود به طبیعت و بیابان ها بروید نیست بلکه میخواهیم با آمار و ارقام نشان بدهیم اینگونه فعالیت ها آنقدر هم که خیلی ها بصورت پیشفرض گمان میکنند زیان رساننده نیست. البته اگر علاقمند به رانندگی و آزمایش مهارت های رانندگی خود بر روی تپه های شنی و پر فراز و نشیب هستید میتوانید انتخاب های جایگزینی هم داشته باشید. انتخاب هایی که برای راحتی شما و جلوگیری از ترس و استرس نسبت به آسیب رساندنتان به طبیعت پیش بینی شده است.

پیست آفرود آیلند که در منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان طراحی و ساخته شده برای چنین شرایطی پیش بینی شده است. پیستی حرفه ای و جذاب که توسط مشاوران و طراحان بین المللی طراحی شده و برای تجربه هیجان و شادی آماده شده است. در پیست آفرود آیلند شما میتوانید هم با ماشین های آفرود سواری و هم با موتورکراس به ورزش و تفریح بپردازید. به دلیل قرارگیری پیست در منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان میتوانید ماشین یا موتورهای مورد علاقه تان را بدون نیاز به پرداخت حق گمرک وارد مجموعه کنید و تجربه ای فوق العاده و بی نظیر را در این پیست داشته باشید.

برچسب ها: آفرود, آفرود سواری, پیست آفرود